ניקוי ספות מקצועי, למה זה כל כך חשוב?

ניקוי ספות

אם הגעתם למסכנה שאין ברירה אלה לנקות את הספות באופן יסודי, ללא ספק הגעתם לבחירה הנכונה וכל שעליכם עשות הוא ליישם את ההחלטה.ניקוי ספות מקצועי

ברוב הבתים, נושא ניקוי הספות מעט נדחק וכל עוד אין כתמים גדולים, כאלה שלא ניתן להסתיר עם כריות נוי, לא ממהרים לנקות אותם בצורה יסודית, אך דעו כי הלכלוך והאבק בספות נספג פנימה, אם זה בריפוד, במילוי ובתחתית הספה.

דבר זה יכול לגרום לאלרגיות שונות והוא מצע לפיתוח מזהמים, לבקטריות וחיידקים שונים שיכולים לגרום לאלרגיות. רוב הכתמים המורכבים, בעיקר אלו שנוצרו מנוזלים שונים שנשפכו על הספה, אינם יורדים בניקוי רגיל, כך שבמקרים אלו תוכלו להיעזר בחברת ניקוי מקצועית אשר מתמחות בהסרת כתמים עקשניים מספות.

 

כללים לתחזוקה השוטפת של ספות ביתיות

את הספות חשוב לנקות היטב בתדירות של לפחות פעם בשבוע או לכל הפחות אחת לשבועיים, אך כמובן לאלה מכם שמגדלים חיות מחמד או משפחות עם ילדים קטנים שמלכלכים את הספות, כדאי לנקות אפילו פעמיים בשבוע כדי להסיר אבק, חול ולכלוך.

את הספות יש לנקות על ידי שואב אבק בייתי, וחשוב שהוא יהיה איכותי בעל עצמת שאיבה בינונית, על מנת שלא להרוס את סיבי הבד. יש להקפיד לשאוב את האבק מהפינות של הספה, בין הכפלים ובין הכריות של הספה – עמוק כמה שניתן.

במידה והספה מורכבת מכריות, חשוב לפרק אותן ולנקות בצורה יסודית בכל פינה אפשרית שאליה אתם מגיעים עם השואה אבק.

במידה ויש בספה רגליות ניקל, ידיות עץ או כל חלק אחר, חשוב לנקות גם אותם על ידי מטלית לחה, אך ללא חומרים שיכולים לפגוע ולהרוס את העור או את הבד.

ניקוי ספות עם חומרים

ניתן לרכוש חומרי ניקוי שונים בחנויות עשה זאת בעצמך, אך כמובן שיש לשים דגש עם איכות החומרים, על מנת שלא לפגוע באיכות הבד או בעור, אם זה נזק מידי או נזק לטווח זמן ארוך. לכן, בחרו רק חומרים מחברות מוכרות ורצוי לנסות להשתמש בחומר במקום חבוי מהעין על מנת לוודא שהחומר אינו פוגע בספה.